Wattpad Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bu site, Wattpad Türkiye üyelerinin kaynaşması, eğlenmesi adına açılmıştır.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

RPG-Konu Seçimi

İlk oyunumuz nerede geçmeli?
Hogwarts(Harry Potter)
RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap38%RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap
 38% [ 3 ]
Melez Kampı(Percy Jackson ve Olimposlular)
RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap25%RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap
 25% [ 2 ]
Panem(Açlık Oyunları)
RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap25%RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap
 25% [ 2 ]
Westeros(Game of Thrones)
RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap12%RPG-Konu Seçimi I_vote_lcap
 12% [ 1 ]
Toplam Oylar : 8

YazarMesaj
Odair

Odair

RPG-Konu Seçimi Empty
MesajKonu: RPG-Konu Seçimi   RPG-Konu Seçimi Icon_minitimePtsi 07 Tem. 2014, 2:37 am

Ne yazık ki RPG bölümü açılmadı ve bize buradan yapmamız söylendi, geniş kapsamlı da olsa idare edeceğiz artık. Karışıklık olursa sorumlusu ben değilim yani. Razz Neyse efenim RPG Nedir?

RPG, yani Role Playing Game adından da anlaşılacağı üzere rol yapma oyunudur. Herkes kendisi için bir karakter oluşturur-bunun için lejant, yani karakter formu oluşturacağım, onlar doldurulacak- ve paragraf halinde yazılar yazarak kurguyu devam ettirir. KENDİ KARAKTERİNİZİN DIŞINDA BAŞKASINA AİT BİR KARAKTERE KARIŞAMAZSINIZ. Yani;

"Bengi ayağını burkunca insanlar çevresine toplandı." DOĞRU CÜMLE.

"Bengi ayağını burkunca Ezgi yanına koşup "İyi misin," diye bağırdı." YANLIŞ. Ezgi karakteri başkasına ait ve onu siz canlandırmış oldunuz. Bunun yapılmaması gerekiyor, o kadar.

Lütfen kurgunun devamlılığı için olur olmadık yerlerde kendi karakterinizi yazmayın. Yani;

"Bengi ayağını burktuğundan zorlanarak yürümeye başladı."

Ben bunu yazdıktan sonra şu saçma mesela.

"Ezgi arkadaşlarıyla bulaşacağı kafede bekliyordu."

Kurgudan çok alakasız oldu değil mi? Lafı uzatmadan konu belirlemeye geçelim. Ankette konular var. Başlangıç olarak özgün kurgu yerine zaten olan bir kurgudan gidelim diyorum, mesela Hogwarts gibi. Alıştıkça daha özgün şeyler de yaratacağımıza inanıyorum.

Haydi oylayalım efenim.  Cool 
http://liamhynes.tumblr.com/

RPG-Konu Seçimi
1 sayfadaki 1 sayfası